Білім алушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету туралы семинар

Білім алушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша оқу жылының басында университеттің акт залында дәрістер өткізіледі. Дәрістерде қауіпсіздік техникасы және өрт қауіпсіздігі, ТЖ (жер сурет және т.б.) туындаған кезде, сондай-ақ терроризмге қарсы қатерлер мен әртүрлі техногендік және табиғи апаттар бойынша мәселелер көрсетіледі. Дәрістер көрнекі бейне материалдармен, презентациялармен өткізіледі. Дәрістерді ІІМ және Талдықорған қ. ТЖ күш құрылымдарының өкілдері оқиды. Студенттер үшін осы дәрістер бойынша жадынамалар әзірленді, олар өздерінің жеке кабинетінде және университет сайтында бар. Алынған материалдарды бекіту мақсатында жылына 2 рет оқу-жаттығулар өткізіледі.

Жоспарлы ұстанымдарды орындау шеңберінде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылды::

– барлық оқу корпустарында, сондай-ақ студенттік жатақханаларда қолданыстағы талаптарға сәйкес дабыл түймелері орнатылды («IDC (АйДиСи)» ЖШС-мен №990140003041/210686/00 шарт жасалды және ЖОО-ны ақ ІІД Орталық жедел басқармасына қосу жүзеге асырылды. Білім беру мекемесінің жоғарыда аталған барлық объектілері ROCOT ескертуін басқару құралымен жабдықталған.

– ЖУ оқу корпустары мен жатақханаларында тиісті мемлекеттік органдардың мамандарын тарта отырып, жоспарлы тәртіппен ЖОО-ның штаттан тыс жағдайларға, оның ішінде терроризмге қарсы қауіпсіздік бойынша дайындық материалдарын тексеруге және бекітуге бағытталған білім алушы студенттер мен ПОҚ арасында қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша оқу-жаттығулар өткізілді. Сонымен қатар, түрлі ТЖ кезінде студенттер мен ПОҚ білімін арттыру және дағдыларын пысықтау мақсатында Challenge (Жапония ) компаниясының басшысы Казуо Сасаки мырзамен дәріс-семинар басталды.

– ЖУ сайтында, сондай-ақ университет студенттерінің, ПОҚ және қызметкерлерінің жеке кабинеттерінде келесі бағыттар бойынша жадынамалар әзірленді және жарияланды: «терроризмге қарсы қауіпсіздік жөніндегі жадынама», «өрт қауіпсіздігі жөніндегі жадынама», «жер сілкінісі кезіндегі мінез-құлық жадынамасы». Білім алушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету шеңберінде өткізілетін іс-шаралар жарияланады, ЖУ сайтында жарияланады.