ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ШЕБЕРЛІК МЕКТЕБІ

Педагогикалық практика қарсаңында бітіруші студенттерге көмектесу үшін Орыс тілі мен әдебиеті оқытушылары ұйымдастырған оқыту семинарларының циклі аяқталды.

2021 жылдың 10 желтоқсанында «жоспарлау және бағалау мұғалімнің негізгі құралы ретінде»тақырыбында семинар өтті. Бұл кездесу Google Meet платформасында on-line режимінде өтті . Кездесу «Орыс тілі мен әдебиеті» мамандығының 4 курс студенттері үшін №12 мектеп-гимназиясының мұғалімдері Л.А. Носкова мен Е. Р. Филимоновамен дайындалды. Кездесуге тренинг тақырыбы қызықтырған екінші курс студенттері қатысты.

Семинар білім беру мазмұнын жаңарту мәселелеріне арналды. Оқыту семинарының бағдарламасында екеуі болды негізгі сұрақтар: қазіргі сабақтың құрылымы және сабақтардағы қалыптастырушы бағалау. Баяндамалардың негізгі ережелері презентация слайдтарында көрсетілді.

Мұғалімнің оқу мақсаттары негізінде сабақтың мақсаттарын қалай тұжырымдайтыны көрсетілді. Ол үшін №12 ОМГ мұғалімі Носкова Любовь Александровнаның сабағынан үзінді көрсетілді. Топтық жұмысты ұйымдастыру мәселелеріне ерекше назар аударылды.

Сабақтың тақырыбын тұжырымдау тәсілдері аудиторияның қызығушылығын тудырды. Мысалы, оқушылар кроссвордты шешу арқылы сабақтың тақырыбын болжай алады. Мектепте жұмыс істейтін түлектер мұндай әдістерді сабақта қалай қолданатынын айтты.

Жаттықтырушылар оқытуға сараланған көзқарас туралы айтты. Мысалы, міндетті және шығармашылық үй тапсырмасы туралы. Екінші курс студенттері өздерінің оқу қызметімен параллель өткізді. 19 ғасырдағы орыс әдебиетін зерттеуде олар үнемі түрлі шығармашылық тапсырмаларды орындады.

Кездесу интерактивті сипатта өтті. Жаттықтырушылар үнемі талқыланатын тақырып бойынша сұрақтар мен тапсырмалар беріп отырды.

Оқытушы-зерттеуші Носкова Любовь Александровнаға және мұғалім-шебер Филимонова Елена Руслановнаға оқыту семинарын өткізгені үшін үлкен рахмет. Олар семинарға қатысушылар үшін ауқымды ақпарат дайындады. Семинар түлектерге педагогикалық практика кезінде де, болашақ кәсіби қызметінде де көмек көрсетеді.