Дөңгелек үстел

Ғылым күніне арналған «СТУДЕНТТІК ҒЫЛЫМ: 2021 ЖЫЛДЫҢ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ» атты дөңгелек үстел

2022 жылдың 12 сәуір күні І.Жансүгіров атындағы Жетісу университетінде университеттің 50 жылдығы мен ғылым күніне арналған «Студенттік ғылым: 2021 жылдың қорытындылары» атты дөңгелек үстелі және ғылымның дамуына үлес қосқан білімгерлер мен олардың жетекшілерін марапаттау рәсімі өтті.

Дөңгелек үстелдің ашылуында география ғылымдарының докторы, профессор, Алтынсарин атындағы Қазақстан білім академиясының академигі, Басқарма Төрағасы-РекторБаймырзаев Қуат Маратұлы алғы сөз сөйледі.

Дөңгелек үстел отырысында 6 спикердің баяндамасы тыңдалды:

Ғылым күні және университеттің 50 жылдығына қарсы «Ғылыми-зерттеу қызметіне белсенді қатысқаны жəне жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені үшін» Scopus және Web of Science халықаралық реферативті базасында индекстелетін жоғары рейтингілі журналдарда процентилі 50-ден жоғары мақала шығарған докторанттар марапатталды. Ал «Ғылымды дамытуға қосқан үлесі үшін» Басқарма Төрағасы-Ректор Баймырзаев Қуат Маратұлының алғыс хатымен 2021-2022 оқу жылы барысында республикалық, халықаралық деңгейде ғылыми жетістіктерге жеткен білімгерлер мен оларды дайындаған жетекшілері марапатталды.

І.Жансүгіров атындағы Жетісу университеті Басқарма Төрағасы-Ректор Баймырзаев Қуат Маратұлы білімгерлер мен оқытушыларды марапаттай отырып, шығармашылық табыстар мен ғылым саласында жаңа жетістіктерге жетуді тіледі және Жетісу университеті өз ісіне берілген және ғылымның дамуына үлкен үлес қосып келе жатқан жас ғалымдарды мақтан тұтатынын атап өтті.

Ғылыми-зерттеу қызметіне белсенді қатысқаны жəне жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені үшін марапаттау:

1. Токтанова Асель Керимовна, «Қазақ тілі және әдебиеті» ББ 3 курс докторанты;
  2. Сакибаев Спартак Разахович, «Математика» ББ 3 курс докторанты;
  3. Шакирова АрайлыДалеловна, «Педагогика және психология» ББ 3 курс докторанты;
  4. Сеилкасымова Роза Аскаровна, «Құқықтану» ББ 1 курс докторанты.

Университет ғылымына үлес қосқан студенттерді және олардың жетекшілерін марапаттау:

1. Абдулаева Әйгерім Бекмұханбетқызы – Физика, 3 курс докторант;
  2. Тұрабай Гүлдана Келісқызы – Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі, докторант 2 курс;
  3. Осипова Екатерина Владимировна  – Математика, 1 курс магистрант;
  4. Кенбаева Адия Болатовна – Тарих, 3 курс;
  5. Шаймұрат Ақниет Аманкелдіқызы – Қазақ тілі және әдебиеті, 4 курс;
  6. Кенбаева Құралай Муратқызы – Шет тілі: екі шет тілі, 3 курс;
  7. Айтақын Айғаным Қуатқызы – Журналистика;
  8. Тұрысбек Дарын Дәулетұлы – Информатика, 4 – курс;
  9. Айтказы Айым Талғатқызы – Ақпараттық жүйелер, 4 – курс;
  10. Даукенова Ақтоты – Қоршаған ортаны қорғау, 4 – курс;
  11. Болат Бауржан – Ақпараттық жүйелер, 4 – курс;
  12. Бейбіт Мейірбек Қуандықұлы – Музыкалық білім, 1 курс;
  13. Байәділов Айбек Болатханұлы      – Музыкалық білім, 3 курс;
  14. Богдан Али Серікұлы – Физика-информатика, 3 курс;
  15. Беимбетова Медина Биржановна – Физика-информатика, 3 курс;
  16. Балтабеков Арлан – Мемлекеттік және жергілікті басқару, 3 курс;
  17. Айдосқызы Роза – Экономика, 4 курс ;
  18. Кожахмет Бағлан – Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі,  4 курс;
  19. Таженова Амина – Дефектология, 2 курс.

Университет ғылымына үлес қосқан студенттердің жетекшілерін марапаттау:

1. Есенғабылов Илияс Жансеркенович  – п.ғ.к., Техника ғылымдарының жоғары мектебінің деканы;
  2. Рахымбеков Айтбай Жапарович    –  ф-м.ғ.к., қауымдастырылған профессор;
  3. Сарбасова Карлыгаш Базарбековна – к.ф.н., қауымд.профессор (доцент);
  4. Кожашева Гульнар Оналбаевна –  к.п.н., қауымд. Профессор;
  5. Майлыбаева Гульмира Сабыровна – доктор философии PhD., координатор по научно-воспитательной работе высшей школы педагогика и психология;
  6. Смагулова Лаура Амангельдиевна  –  п.ғ.к., оқытушы-дәріскер;
  7.  Есенбек Жұмағали Бейсенбайұлы – Журналистика және ақпарат ББ жетекшісі,  PhD;
  8. Тлегенова Гульнур Алмухамбетовна – оқытушы-дәріскер, магистр;
  9.  Азанбекова Гульназ Турсынбековна – магистр педагогических наук., преподаватель-лектор;
  10. Абдильдинова Лашын Батырхановна – оқытушы-дәріскер, магистр;
  11. Оразбаева Асель Айтмухамедовна – м.п.н., переподаватель – лектор;
  12. Онгарбаева Слушаш Сабитовна – оқытушы-дәріскер, магистр;
  13. Кунтуганова Сарбинас Мухамедьяровна  – оқытушы-дәріскер, магистр;
  14. Мейрамбек Әділет Мейрамбекұлы – оқытушы-ассистент            ;
  15. Кадырова Айгуль  – магистр международых отношении;
  16. Сапарова Ажар  – магистр экономики.