Квест ойыны

«ОРЫС ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ ӘЛЕМІНДЕ» КВЕСТ ОЙЫНЫ

4 қазан 2022 ж. Орыс тілі мен әдебиеті БББ-ның оқытушы-дәріскері Абайдельданова М.К. Жастар саябағында «Орыс тілі мен әдебиеті», «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» 2, 3 курс студенттеріне арналған «ОРЫС ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ ӘЛЕМІНДЕ» квест ойынын  өткізді.

Оқу-педагогикалық іс-әрекетті және қызықты сюжетті ерекше ұйымдастырудың арқасында білім беру квестінің технологиялары бұл сұранысқа сәйкес келеді.

Білім беру квесті, квест технологиясы деп нені айтамыз? Егер сөздікке жүгінетін болсақ, онда «квест» ұғымының ойыншылардың кедергілерді жеңу және анықтауға болатын немесе көптеген нәтижелерге ие сюжет бойынша қозғалу үшін белгілі бір ақыл-ой тапсырмаларын шешуді талап ететін ойынды, ізденуді білдіреді. Таңдау ойыншының өзінің әрекетіне байланысты болады.

«ОРЫС ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ ӘЛЕМІНДЕ» квестін тапсыру барысында студенттер екі командаға бөлінді. Командалардың әрқайсысында куратор болды. Топ одан тапсырма алып, кодпен белгіленген орынды тауып, сол бойынша сұрақ алды. Тапсырмалар өте алуан түрлі болды. Бір жерде ұлы жазушылардың портреттерінен пазл құрастыру керек болса, бір жерде жұмбақтарды шешу, ән және өлең айту керек болды.

Квест ойыны барысында оқушылар орыс тілі мен әдебиеті бойынша жаңа білім алып қана қоймай, топпен жұмыс істеу дағдыларын дамытты.