Мұса Бисенқұловтың өлеңдер кітабының тұсаукесері

1 желтоқсан күні Гуманитарлық ғылымдар жоғары мектебінің базасында филология ғылымдарының кандидаты, профессор Мұса Бисенқұловтың «Качая Землю в ладонях» атты өлеңдер жинағының тұсаукесері өтті.

Іс-шараны кездесу кейіпкерінің өзі ашты, ол өзі туралы, уақыт, тағдыр жайында, тез өзгеріп жатқан әлемдегі адамның орны туралы сұраққа жауап іздеудің қиын жолдары туралы ойларымен бөлісті.

М. К. Бисенқұлов-көптеген жылдар бойы филология факультетінің деканы болып жұмыс істеген және 20 жыл бойы орыс тілі мен әдебиеті, орыс және шетел әдебиеті, Орыс филологиясы және әлем әдебиеті кафедраларын басқарған ардагер-ұстаз.

Автор өз туындысын әкесі, Ұлы Отан соғысының ардагері Қазым Бисенқұловқа арнағанын атап өтті.

Тұсаукесер жылы атмосфера жағдайында өтіп, ақын өз шығармашылығына тоқталып, таңдаулы өлеңдерін оқыды.  Өз кезегінде әріптестер мен білімгерлер құттықтау сөздерін жеткізді. Кездесуге қатысушылардың барлығына сыйлық ретінде автордың жеке қолтаңбасы мен отбасының жылы лебізі жазылған өлеңдер жинағы берілді.

Кітапта 2022 жылдың шілдесі мен қарашасы аралығында жазылған поэтикалық мәтіндер ұсынылған. Жинақ филология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Республикасы Жазушылар одағының мүшесі Ә.Ж.Жақсылықовтың ақын өлеңдерінің толысқандығы мен мойындалуына жоғары баға берген кіріспе мақаласымен ашылады. Кітап автордың өмір туралы философиялық толғауларға толы оқырманға үндеуімен аяқталады.

Оқырманға арналған сөзінде автор: «Осылайша менің өмірімнің тағы бір парағы аударылды. Соңғы жылдардағы өлеңдер сиқырлы мүйізден шыққандай төгілді. Бұл мені таң қалдырды, таң қалдым да, жасырмаймын. Өзімді қинаған сұраққа жауап іздеп, өмірімнің біраз парақтарын парақтадым… Бар айтарым осы. Қалғаны поэзияда».

Орыс тілі мен әдебиеті білім беру бағдарламаларының профессорлық-оқытушылық құрамы М.К. Бисенқұловқа осы жарқын, әсерлі кездесу, оқырмандармен болған шынайы диалог үшін алғыс білдіреді.

Авторға мықты денсаулық, творчестволық табыс тілейміз!