БАЛАМАЛЫ ЭНЕРГИЯ КӨЗДЕРІН ДАМЫТУ ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ

Рахымбеков А.Ж., ф-м.ғ.к., доцент, Даукенова А.А., Чингисбаев Н.Н., Ахан Н.М., Әбен Д., Абдыканов У.Н., студенттер
                                                                                        І. Жансүгіров атындағы Жетісу университеті, Талдықорған қаласы

E-mail:rahim_tal@mail.ru

Бұл мақалада жаңартылған энергия көздерінің  (ЖЭК) тартымдылығы осы ресурстардың сарқылмайтындығымен, энергия тасымалдаушылардың әлемдік нарықтарындағы баға конъюнктурасынан тәуелсіздікпен және экологиялық тазалықпен байланысты екені көрсетілген. Бұл дерек өзекті, өйткені дәстүрлі энергетика қоршаған ортаға жергілікті және жаһандық деңгейде теріс әсер етеді.
          Тірек сөздер: энергия,альтернативті,отын,энергетика, ресурстар, дәстүрлі

В данной статье показано, что привлекательность возобновляемых источников энергии (ВИЭ) связана с неисчерпаемостью этих ресурсов, независимостью от ценовой конъюнктуры на мировых рынках энергоносителей и экологической чистотой. Этот факт актуален, так как традиционная энергетика оказывает негативное влияние на окружающую среду как на местном, так и на глобальном уровне.
        Ключевые слова: энергия, альтернатива, топливо, энергетика, ресурсы, традиционные

This article shows that the attractiveness of renewable energy sources (RES) is associated with the inexhaustibility of these resources, regardless of the price situation on the world energy markets and environmental cleanliness. This fact is relevant, since traditional energy has a negative impact on the environment both locally and globally.
        Keywords: energy, alternative, fuel, energy, resources, traditional