«DOCENDO DISCIMUS»

Латынның «Docendo discimus» өрнегі осы жазбаның тақырыбы үшін кездейсоқ таңдалмаған. Сенеканың «оқыту – біз үйренеміз» деген сөздері төрт апта ішінде өткен магистранттардың педагогикалық тәжірибесінің негізгі мағынасын білдіреді.

«Орыс тілі мен әдебиеті» ББ екінші курс магистранттарының практикасының соңғы аптасы ашық сабақтар өткізумен ерекшеленді.

14 қарашада төртінші курс студенттерінде магистрант Юлия Александровна Лятьеваның 20 ғасырдағы шетел әдебиеті бойынша ашық практикалық сабағы өтті. 15 қарашада магистранттар Асатулин Ильдар Дамирович пен Рустамова Наина Магометовна екінші курс студенттерінде француз классицизмі әдебиеті бойынша ашық практикалық сабақтар өткізді. Н.М. Рустамова екі команданың «әдеби жекпе-жегі» түрінде сабақ өткізді.

Магистранттардың ғылыми жетекшісі филология ғылымдарының кандидаты Щербовских Ирина Геннадьевна атап өткендей, практиканттардың сынақ сабақтарында табысқа жетуіне елеулі дайындық жұмыстары жүргізілді. Олар жетекші мамандардың дәрістері мен практикалық сабақтарына қатысып, ғылыми және әдістемелік әдебиеттерді оқыды, әртүрлі курстардың студенттерінде дәрістер мен практикалық сабақтар өткізді. Сондықтан магистранттар Н.М.Рустамова, Ю.А.Лятьева және И.Д.Асатулинаның ашық сабақтары практиканың жарқын және мәнерлі соңғы аккордына айналды.

Орыс тілі мен әдебиеті ОП екінші және төртінші курс студенттері өздерінің жас оқытушыларына үлкен көмек көрсетті. Балалар сабаққа жақсы дайындалды, тақырыпты терең білімдерін көрсетті, өздерінің жарқын таланттарын көрсетті.

Абубакирова Милана, Калюка Элина, Клинчук Алена, Жұмағалықызы Ақжүнис, Абаев Асхат, Мейірманова Аида, Аманова Назира, Қуанжан Дильназ студенттерінің тәжірибелік сабақтарында сөйлеген сөздерін ерекше атап өту қажет. Мольердің комедиясы бойынша спектакльде басты рөлдерді сомдаған актерлер Сламхул Индира мен Назар Жандостың керемет ойынын атап өту керек.

Педагогикалық практика аяқталды. Магистранттар қорытынды жасайды, ал орыс тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушылары мен студенттері оларға жаңа табыстар тілейді!