Академиялық ұтқырлық

ЦУКУБА УНИВЕРСИТЕТІ (ЖАПОНИЯ)

«Мемлекеттік және жергілікті басқару» білім беру бағдарламасының студенттері үшін рейтингі жоғары ғылыми басылымдардағы жарияланымдары бар жетекші шетелдік жоғары оқу орындарынан шетелдік сарапшыларды тарту жөніндегі жоспар-кестені іске асыру шеңберінде Цукуба университетінің (Жапония) Әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар Жоғары мектебінің профессоры, философия докторы Timur Dadabaev сабақтар өткізеді. Профессор курсты ағылшын тілінде «Мемлекет және бизнес» тілінде оқылады. Курс мемлекеттің нарыққа араласуы, Шығыс Азия және оның АҚШ-тан айырмашылығы, Жапон кереметі, қоғамдық игіліктер, мемлекеттік қаржы, білім, сыртқы әсерлер, қоршаған орта және денсаулық сияқты негізгі тақырыптарды қарастырады.

Профессор сабақтан бос уақытында университеттің профессорлық-оқытушылық құрамымен бірге халықаралық жобалық бағдарламалар мен ұлттық гранттық қаржыландыру конкурстарына ғылыми өтінімдер мен жобалық ұсыныстар әзірлеумен, ғылыми мақалалар жазумен айналысады. Профессор профессор-оқытушылар құрамының сұранысы бойынша «Халықаралық деректер қорына енгізілген журналдарда ғылыми мақалалар жазу әдістемесі», «Ипакт-факторлы журналдарда мақалаларды жариялау үшін журналдарды таңдау әдістемесі» тақырыптарында бірқатар семинарлар өткізді.