Рейтинг

Биыл І.Жансүгіров атындағы Жетісу университеті алғаш рет Times Higher Education әлемдік рейтингіне қатысты. Жетісу университеті 25 қазақстандық ЖОО-мен бірге «reporter» (қатысушы) мәртебесімен Times Higher Education рейтингіне енді. Бұл мәртебе олардың рейтинг процесінің белсенді қатысушылары екенін көрсетеді. Репортер мәртебесі бар университеттер бұрын болмаған әлемдік университеттер тізімінде белгіленген.

Сонымен қатар университетіміз әлемдік Times Higher Education Impact Rankings рейтингісіне қатысып, оң нәтижелерге ие болды. Impact Rankings рейтингісі Біріккен Ұлттар Ұйымының Тұрақты даму мақсаттарына (ЦУР – тұрақты даму мақсаттары) қол жеткізуде үздік университеттерді анықтайды. Бұл институттар белгілі бір салаларда ғана емес, сонымен қатар жаһандық тұрақты дамуды ілгерілетуде жан-жақты шеберлік танытады. Түрлі ТДМ-де жоғары жетістіктерге қол жеткізе отырып, бұл университеттер қоршаған ортаның тұрақтылығын, әлеуметтік инклюзияны, экономикалық өсуді және серіктестіктерді қоса алғанда, әлемдегі ең өзекті мәселелерді шешуін көрсетеді. 2024 жылы Times Higher Education Impact Rankings әлемдік рейтингісіне 125 елден/аймақтан 2152 университет қатысты. Осы рейтингтің нәтижелері бойынша университет ЦУР(ТДМ)-де келесі оң нәтижелерге ие болды:

ЦУР (ТДМ) 4 Сапа біліміне сәйкес университет Қазақстанның үздік 5 университетінің қатарына еніп, 601-800 орынды иеленді;

ЦУР (ТДМ) 5 Гендерлік теңдік бойынша университет Қазақстанның үздік 10 университетінің қатарына еніп, 401-600 орынды иеленді;

ЦУР (ТДМ) 8 Лайықты жұмыс және экономикалық өсу бойынша университет Қазақстанның үздік 20 университетінің қатарына еніп, 801-1000 орынды иеленді.