Әлеуметтік-шығармашылық жұмыс жөніндегі бөлім

Әлеуметтік-шығармашылық жұмыс жөніндегі бөлімінің  мақсаты – ЖОО тәрбие   жұмысы мен әлеуметтік сұрақтарды үйлестіру, жастардың бойында азаматтық, патриоттық, рухани-адамгершілік құндылықтарды дамыта отырып, жоғары кәсіби мәдениетті, заман талабына сай, бәсекеге қабілетті маман тұлға қалыптастыру, мемлекеттік жастар саясатын насихаттау, қоғамдық жұмыстарға белсене қатысуға бағыт-бағдар беру.

Міндеттері
Қызметтері
Жетістіктер

"Қазандағы  қамқорлық" байқауы өтті

01.10-30.10.2020ж. күндері аралығында әлеуметтік-шығармашылық жұмыс жөніндегі бөлім мен университет кәсіподағының ұйымдастырумен «Қазандағы қамқорлық» байқауы өтті. Байқау мақсаты - кураторлар мен студенттер арасында, академиялық топтарда рухани, мәдени, адамгершілік, жауапкершілік қасиеттерін дамыту, әлеуметтік-қоғамдық белсенділікті арттыру. Іс-шара келесі бағыттар бойынша өтті: балалар және қарттар үйіндегі, жалпы мүмкіндігі шектеулі адамдарды қолдау, экологиялық, мәдени-тарихи мұраны сақтау және дамыту, оқушы, студент жастар мен әлеуметтік топтарға білім беру, шығармашылық және қайырымдылық іс-шаралар ұйымдастыру және т.б.

"Абайды оқы, танып біл" атты онлайн интелектуалдық байқауы өтті

және әлеуметтік-шығармашылық жұмыс жөніндегі бөлімінің ұйымдастыруымен, ұлы ақын Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойын арналып өткізілген республикалық «Абайды оқы, танып біл» атты онлайн интелектуалдық байқауы өткізілді. Байқауға еліміздің түкпір-түпкірінен он беске тарта ЖОО қатысты. Жүзден жүйрік болғандары бағалы сыйлықтармен марапатталып, алғыс хаттар табысталды.

Студенттерге жаңа жатахана табысталды.

2020 жаңа оқу жылының басында университетімізге студенттерге арналған жаңа жатақхананың кілті табыс етілді. Жатақхана 288 орынға арналған,  соңғы үлгідегі  заманауи құралдармен жабдықталған. Студенттердің қолайлы өмір сүруіне барлық жағдайлар жасалған. Жатақхана ішінде кітапхана, кинотеатр, асхана, демалыс бөлмелері бар.

"Жастар - адалдық жаршысы" тақырыбында жастар акциясы өтті

І. Жансүгіров атындағы Жетісу университетінде республикалық "Саналы ұрпақ" жобалық кеңсесінің басшысы, "Құрмет" орденінің иегері Қайыржан Ахметбекұлы Тоқышевтың, ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Алматы облысы бойынша департаментінің басшысы, экономика ғылымдарының докторы, І.Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университетінің «Құрметті профессоры» Нұрғисаев Серікбай Өрікбайұлының және «Жетісу – адалдық алаңы» жобалық кеңсесінің жетекшісі Жазықбаев Аманжол Тоқтарұлының қатысуымен "Жастар - адалдық жаршысы" тақырыбында студент жастар акциясы өтті.

Облыстық пікір сайыс турнирі өтті

Әлеуметтік-шығармашылық жұмыс жөніндегі бөлімнің ұйымдастыруымен ҚР Тұңғыш Президенті күніне орай облыстық пікір-сайыс турнирі өтті. Турнирге ЖОО мен арнаулы және орта білім оқушылары қатысты. Пікір-сайысқа жалпы саны 11 команда қатысып, нәтижесінде 3 орын – 16 және 19 мектеп-гимназияның «Демеушіміз ISQ» тобына, 2 орын – НЗМ «Глоболус» тобына, 1 орын НЗМ «Тоторо» тобына бұйырды. Сонымен қатар, Қажибекова Нұрай (НЗМ) «Үздік спикер», Елубай Ақерке мен Қызайбеков Елдар (ЖУ) «Үздік делегация» номинациясын иеленді.

БІЗДІҢ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕР

Калибек Асем Абайқызы