Конференция

Халықаралық ғылыми-практикалық конференция «Заманауи ғылым, білім және технологиялар»

2023 жылдың 20 қазанында І. Жансүгіров атындағы Жетісу университетінде «Заманауи ғылым, білім және технологиялар» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Конференция жұмысына Қазақстанның жоғары оқу орындарының және бүкіл әлемнің ғалымдары қатысты.

Конференцияның ашылуында Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университетінің Басқарма Төрағасы – Ректор, география ғылымдарының докторы, профессор, Ы. Алтынсарин атындағы ұлттық білім академиясының академигі Баймырзаев Қуат Маратұлы алғы сөзін сөйледі.

Конференцияның пленарлық мәжілісінде 5 баяндама тыңдалып, талқыланды.

1.  Бабаев Доолотбай – п.ғ.д., профессор, Білім берудегі заманауи ақпараттық технологиялар институты (Қырғыз Республикасы)

Тақырыбы: «Экологическое образование студентов колледжа в процессе преподавания естественно-научных дисциплин»

2.  Шадиев Рустам Назрикулович – профессор, Чжэцзян Университеті (Қытай Халық Республикасы)

Тақырыбы: «Facilitating authenticity, multilingual communication and immersive learning experiences with advanced technologies in cross-cultural telecollaborative projects»

3. Онгарбаева Алия Дуйсенгалиевна – п.ғ.к., Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті (Қазақстан Республикасы)

Тақырыбы: «Білім беруде толықтырғыштың шынайылық технологиясы қолдан жасалған үміттер»

4.  Лунева Елена Викторовна з.ғ.к., доцент, Қазан (Еділ) Федералды университеті (Ресей Федерациясы)

Тақырыбы: «Геопарки ЮНЕСКО: развитие национального законодательства Российской Федерации и Республики Казахстан»

5. Чингаева Бахтыгуль Кененсарыевна – з.ғ.к., оқытушы-лектор, І. Жансүгіров атындағы Жетісу университеті (Қазақстан Республикасы)

Тақырыбы: «Проблемы и перспективы развития института медиации»

Конференция жұмысы 5 бағыт бойынша өтті:

1. Гуманитарлық білім беруді дамыту үрдістері мен басымдықтары

2. Жаратылыстану-ғылыми білім беру: өзекті мәселелер мен даму тенденциялары

3. Қазіргі кездегі құқық және экономика: ұлттық, аймақтық және халықаралық өлшем

4. Қазіргі білім беру жүйесінің тәрбиесі мен практикасы

5. Қоршаған ортаны қорғау және техникалық ғылымдарды жаңғыртудың өзекті аспектілері

Секциялық отырыстарда 40-тан астам адам баяндама жасады.

Редакцияға 90-нан астам ғылыми мақала түсті. Конференцияға қатысушылардың ғылыми мақалалары «Заманауи ғылым, білім және технологиялар» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдарының жинағында жарияланады.