Фестиваль

І.Жансүгіров атындағы Жетісу университетінде 2024 жылғы 26 сәуірде «Ілияс әлемі» атты республикалық студент-жастар фестивалі өтті. Фестиваль «Соғайын сөзімнен бір сұлу сарай»  (жыр мүшәйрасы), «Өлең деген – әр сөздің ұнасымы» (мәнерлеп оқу), «Сахна саңлақтары»(сахналық көрініс) номинациялары бойынша өткізілді.

Фестивальға М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті, Қожа Ахмет Яссауи атындағы халықаралық қазақ-түрік университеті, І.Жансүгірова атындағы Жетісу университеті, Көксу ауылшаруашылық колледжі, Жаркент жоғары гуманитарлық-техникалық колледжі, Талдықорған жоғары политехникалық колледжі, Талдықорған индустриялық колледжі, «Zhansugurov college», Талдықорған қаласы Қ.Байсейітов атындағы саз колледж, Талдықорған жоғары политехникалық колледжі, Талдықорған сервис және технология колледжі білім алушылары қатысты.

«Ілияс әлемі» атты республикалық студент-жастар фестивалінің қорытындысы:

«Соғайын сөзімнен бір сұлу сарай»  (жыр мүшәйрасы) номинациясы бойынша:

Бас жүлде – Жолдасбеков Мейіржан (Қожа Ахмет Яссауи атындағы халықаралық қазақ-түрік университеті);

І орын – Қазтай Арсен (І.Жансүгірова атындағы Жетісу университеті);

ІІ орын – Бақыт Айгерім (М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті), Қаби Гүлназ (І.Жансүгіров атындағы Жетісу университеті);

ІІІ орын – Рахимжанова Меликам (Жаркент жоғары гуманитарлық-техникалық колледжі), Үмбет Казиман (Zhansugurov college), Сәрсенбай Дариға (Қожа Ахмет Яссауи атындағы халықаралық қазақ-түрік университеті).

«Өлең деген – әр сөздің ұнасымы» (мәнерлеп оқу) номинациясы бойынша:

Бас жүлде –  Қалиханова Гүлай (М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті);

І орын –  Сейітқұл Мирас (І.Жансүгірова атындағы Жетісу университеті);

ІІ орын –  Қасым Дидар (Жаркент жоғары гуманитарлық техникалық колледжі), Нұржапар Жасмин (І.Жансүгірова атындағы Жетісу университеті);

ІІІ орын –  Нұржанқызы Мерей (І.Жансүгірова атындағы Жетісу университеті), Асқарбек Жанерке (Жаркент жоғары гуманитарлық техникалық колледжі), Окасова Айгерім (Zhansugurov college).

«Сахна саңлақтары»(сахналық көрініс) номинациясы бойынша:

Бас жүлде – М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің тобы;

І орын –   І.Жансүгірова атындағы Жетісу университетінің тобы;

ІІ орын –  Жаркент жоғары педагогикалық колледжінің тобы;

ІІІ орын –  Талдықорған индустриялық колледжінің тобы.