«АДАЛ СӨЗДІҢ ҒҰМЫРЫ ҰЗАҚ»

Гуманитарлық факультеттің орыс тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушылары үшін Қазақстан халқы тілдері күніне орай әр түрлі шығармашылық байқаулар мен фестивальдерді өткізу дәстүрге айналды, қатысушылар мен көрермендердің рекордтық санын жинады.

2021 жылдың 23 қыркүйегінде Google meet платформасында ҚР халқының Тілдер мерекесіне орай орыс тілі білгірлерінің «Адал сөздің ғұмыры ұзақ» атты кезекті зияткерлік турнирі өтті. Конкурсты филологтарды даярлау жөніндегі ББ оқытушылары ұйымдастырды: магистр Абайдельданова Меруерт Кебековна, педагогика ғылымдарының кандидаты Сералиева Наиля Жумагалиевна және филология ғылымдарының кандидаты Щербовских Ирина Геннадьевна.

Кездесудің басты кейіпкерлері, әрине, бірінші курс студенттері болды, олар екі команданы ұсынды, олар орыс тілінің білгірлері атағына ие болды. Байқаудың жүргізушілері Варгентина Алена мен Сулейменова Еркежанның өнерін ерекше атап өткім келеді. Мерекені ұйымдастырушылар көркемсөз оқу байқауының жеңімпаздары үшін Құрмет грамоталарын да ұмытқан жоқ. Осы оқу жылында турнир онлайн режимде өткеніне қарамастан, конкурс әдеттегідей шынайы шығармашылық атмосферада өтті.

Бірінші курс студенттері тек эрудициямен, тіл теориясы саласындағы біліммен және декламаторлардың таланттарымен ғана емес, сонымен қатар байқаудың жетекші рөлінде («РЯЛ» және «РЯЛНЯО» мамандықтарының 3-курсы) және қазылар алқасының құрамында («РЯЛ» – дың 4-курсы), көрермендер мен жанкүйерлер ретінде («РЯЛ» және «РЯЛНЯО» – дың 2-курсы) өнер көрсеткен жоғары курс студенттерімен жақынырақ танысуға мүмкіндік алды. Қызықты сұрақтар мен тапсырмалар дайындаған магистранттар да шетте қалмады (РЯЛм-111 тобы).

Кездесу қонақтары мен қатысушыларын бірінші курс студенттерінің таланттары мен энергиясы шабыттандырғаны соншалық, командалардың зияткерлік-шығармашылық жарысы аяқталғаннан кейін жиналғандар әсерлерімен, эмоцияларымен немесе кенеттен естеріне түскен поэтикалық жолдарымен бөлісуді жалғастыра отырып, кездесу залынан шыға алмады!..