ОЛИМПТЕГІ КЕЗДЕСУ

Орыс тілі мен әдебиеті ББ екінші курс студенттері ерекше кездесуге қатысты. Бұл күні 129 аудиториясында Олимптен шыққан Зевс, Гера құдайларының патшайымы, мұңды Гадес, теңіздердің иесі Посейдон, дана Афина, әдемі Афродита, Гефест, Аполлон, олардың музалары, Гермес және басқа да ежелгі миф кейіпкерлері жиналды. Осылайша ежелгі мифология мамандарының байқауы басталды.

Бұл ерекше турнирге қатысушылар ежелгі грек мифтерінің сюжеттері мен кейіпкерлері туралы білімдерін көрсетіп, грек және Рим құдайлары арасында параллельдер жүргізуі керек еді.

Ежелгі Құдайды киім мен атрибуттар бойынша болжауды талап ететін байқау ерекше қызығушылық тудырды. Студенттер Гомердің гексаметрін қолдана отырып, кейіпкердің сипаттамасын өздері құрастырды.

Байқаудың ұйымдастырушысы ф.ғ.к. Щербовских Ирина Геннадьевна ежелгі мифология білгірлерінің сайысы студенттерді қатты қызықтырды, сондықтан біз оны дәстүрлі етіп, жыл сайын өткізгіміз келеді.

Студенттер Юртаева Оксана (Афродита), Величко Виктория (Деметер), Аитова Алина (Персефон), Жанбыр Әйгерім (Посейдон), Қали Әйгерім (Гера), Назар Жандос (Гермес), Ғалымжанқызы Альфия (Пан), Қуанжан Дильназ (Гефест) ұсынған бейнелер ең жарқын болды. Бір қызығы, бұл күні біздің Олимпте екі Гера (Қали Әйгерім мен Әшірбай Балауса) және екі Деметер (Величко Виктория мен Қалдан Талшын) кездейсоқ кездесті.

Байқау аяқталып, жеңімпаздар ең үлкен қошеметке ие болды. Ал қатысушылардың лексиконында «Сизифов труд», «Ахиллес өкшесі», «Пандора қорабы», «Морфейдің құшағы», «Прокрустово ложа», «дау алмасы», «Ариадна жіпі», «Мельпомена храмы» және басқа да көптеген фразеологиялық бірліктер берік орнықты. Олар сөйлеуді безендіреді және осы ерекше турнирде жеңіске жетуді еске салады.