Кездесу

Мемлекет Басшысы Қасым – Жомарт Тоқаевтың «әділ Қазақстанның экономикалық курсы» атты Қазақстан халқына Жолдауы аясында «SANALY URPAQ» жобалық кеңсесі Жетісу университетінің Комплаенс қызметімен бірлесіп 4-6 қазан аралығында университет білім алушылары арасында жоғары мектеп оқушыларымен және колледж Жансүгірлерімен қаржылық сауаттылық мәселелері бойынша кездесулер өткізді. Кездесу модераторы – «SANALY URPAQ» жобалық кеңсесінің бастығы – Бейісов Ербол Жақсыбекұлы. Спикерлер – Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) облыс бойынша департаменті превенция басқармасының офицері Жетісу Мақпал Бекқұлова, комплаенс-офицер Азамат Болатұлы Тілеубаев. Кездесу онлайн форматта өтті, бұл студент жастарды көбірек қамтуға ықпал етті. Спикерлер Сыбайлас жемқорлыққа қарсы еріктілер жобасы туралы айтып, білім алушыларға келіп түсетін ақпаратты, қаржы пирамидаларын жарнамалауды, қаржылық сауаттылықтың негізгі қағидаттарын, құмар ойындардың қауіптілігі туралы, сондай-ақ оқу кезеңінде Академиялық адалдық қағидаттарын сақтаудың маңыздылығы туралы ескертті. Кездесулерге білім алушылар өздерін қызықтырған сұрақтарын қойып, өзекті жауаптар алуға мүмкіндік алды.