ЖАЛПЫ УНИВЕРСИТЕТТІК ШЕТ ТІЛДЕР КАФЕДРАСЫ

Жалпыуниверситеттік шет тілдер кафедрасының мақсаты – білім берудің алдыңғы сатысында қол жеткізілген шет тілін меңгерудің бастапқы деңгейін арттыру және студенттердің тұрмыстық, мәдени, кәсіби және ғылыми іс-әрекеті салаларындағы әлеуметтік-коммуникативтік міндеттерін шешу, сондай-ақ одан әрі өз бетінше білім алу үшін қажетті және жеткілікті коммуникативтік құзыреттілік деңгейін меңгеру болып табылады.

Кафедра туралы жалпы ақпарат

Кафедра қызметінің негізгі бағыты университет, республика деңгейінде әдістемелік семинарларды ұйымдастыру болып табылады. Кафедра оқытушылары халықаралық ұйымдар мен Қазақстандағы шет елдердің елшіліктері ұйымдастыратын және өткізетін ғылыми-әдістемелік семинарларға белсенді қатысады. Осылайша, кафедра қызметінің басым бағыты – Педагогикалық шеберліктің өсуіне, шет тілін оқыту сапасын арттыруға ықпал ететін оқытушылардың біліктілігін арттыру жүзеге асырылуда. Кафедра оқытушылары халықаралық және республикалық үлгідегі сертификаттар алуда.

Кафедраның ПОҚ құрамы инновациялық және интерактивті әдістерді қолдана отырып 1 курс студенттеріне сабақ өткізеді. Кафедра оқытушылары өз қызметін университеттің даму стратегиясының және қазіргі заманның талаптарына сәйкес тұрақты ұйымдастырады. Өз сабақтарында қашықтықтан оқытудың озық әдістемелерін пайдаланады. Бұл білім беру жүйесінің онлайн жүйесіне көшуімен және қазіргі заманғы ақпараттық технологиялардың үйлесімімен, сондай-ақ білім алушылардың оқытушылармен тікелей қарым-қатынасымен оқу процесінің тиімділігіне ықпал етеді. Кафедраның профессор-оқытушылар құрамы Google meet, Zoom, Google doc, Google presentation, Flipgrid, Padlet және т.б. заманауи білім беру құралдарын белсенді қолданады.

ҒЫЛЫМИ - ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСЫ

Кафедраның ғылыми бағыттары:
– шет тілінің негізгі теориялық және практикалық мәселелері;
– шет тілдерін оқыту әдістемесі.

КАФЕДРАНЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІ

2017-2020 кафедраның аға оқытушысы Орынбаева Ұ.Қ. Абылай хан атындағы ҚазХҚжӘТУ докторантурасында "Болашақ шет тілі мұғалімдерінің рефлексивті құзыреттілігін қалыптастырудың ғылыми-әдістемелік негіздері" тақырыбында докторлық диссертация жазды. 2020-2021 қорғау жоспарланып отыр.

2019-2021 оқу жылдары кафедра аға оқытушылары Жаукумова Ш.С., Қылышпаева М. Х., Тоқтанова А. К., Дюсебаева С. Б. Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті базасында докторантураға түсті.

2020-2021 оқу жылында кафедра оқытушылары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстандағы АҚШ елшілігінің ұйымдастыруымен "English Language teaching methodology and content development of online classes" атты халықаралық семинарға қатысты. Семинар соңында барлық оқытушылар сертификаттарға ие болды.

БІЗДІҢ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕР

Орынбаеваа Улсерик Кыдырбайкызы