ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ПРАКТИКА ҚАРСАҢЫНДА

Жетінші оқу семестрінің соңында бітіруші курс студенттері емтихандар туралы ғана емес, алдағы педагогикалық практикаға дайындық туралы да ойланады. Болашақ практиканттарға көмек ретінде орыс тілі мен әдебиеті оқытушылары оқыту семинарларының циклын ұйымдастырды, оған қала мектептерінен және облыстық білім басқармасынан мамандар шақырылды.

2021 жылдың 7 желтоқсанында «Білім беру мазмұнын жаңарту шеңберіндегі заманауи сабақтың ерекшеліктері»  атты оқыту семинары өтті. Семинар «Орыс тілі мен әдебиеті» мамандығының 4 курс студенттеріне дайындалды. Сабақты «Алматы облысының білім басқармасы» облыстық білім беруді дамыту оқу-әдістемелік орталығының әдіскері А. А. Торпакова өткізді.

Семинар блиц-сауалнамадан басталды, онда түлектер Қазақстан Республикасындағы білім беруді жаңартудың мәні туралы өз түсініктерін көрсетті. Содан кейін спикер оқытудағы жүйелік-әрекеттік тәсіл туралы айтты, критериалды бағалау, заманауи сабақты жобалау.

Семинар жұмысына Клинчук Алена, Абубакирова Милана, Бекдайыр Жанерке, Ажетова Аружан, Нурчибаева Аружан қатысты. Олардың алғашқы тәжірибесі бір жылдан кейін ғана болады. Бірақ қазірдің өзінде екінші курс студенттері пікірталасқа белсенді қатысып, өз көзқарастарын қорғай алатындығын көрсетті.

Семинарды дайындаған әдіскер Торпакова Арай Әмірбекқызына үлкен рахмет. Ол бай теориялық және практикалық материал дайындап, кездесудің барысын кәсіби түрде басқарды. Нәтижесінде ешкім пассивті тыңдаушының позициясында қалмады.

Оқыту on-line режимінде өтті. Бірақ, соған қарамастан, кездесу барлық семинар қатысушылары – ұйымдастырушылар, спикерлер, студент-түлектер мен төменгі курс оқушылары үшін өте қызықты болды.