Педагогика және психология жоғары мектебі 2023 жылдың ақпан айының 08-10 аралығында Жетісу облысы Алакөл, Сарқан аудандарының орта мектеп және орта арнаулы оқу орындарына кәсіптік бағдар беру жұмыстарын жүргізу есебі

Педагогика және психология жоғары мектебінің деканы Е.Хаймулданов 2023 жылдың 08-10 ақпан айында Алакөл және Сарқан аудандарының орта мектептерінде кәсіптік бағдар беру  жұмыстары жүргізілді.

І. Жансүгіров атындағы Жетісу университеті жайында үгіт-насихат  жұмыстары жүргізіп, қажетті ақпараттар беріліп, ғылыми-техникалық базасы, мамандықтар, академиялық ұтқырлық бағдарламасы, сондай-ақ, қазіргі білім беру бағдарламалары жайлы айтылды.

І. Жансүгіров атындағы Жетісу университетінің 50 жылдық тарихы және бүгінгі күнгі тыныс тіршілігі мәліметтерімен таныстырылды. Университетіміздегі барлық бакалавриат, магистратура және докторантура білім беру бағдарламалары бойынша толық ақпараттар берілді.

Кәсіптік бағдар беру жұмыстары барысында талапкерлер барлық сұрақтарына жауап алып, зор қызығушылық танытты.

Университет, жоғары мектеп және жеке әлеуметтік желілерге, парақшаларға ақпараттар жарияланды.

Алакөл ауданы бойынша жалпы орта мектептер саны: 44. Аудан бойынша кәсіптік бағдар беру жұмысымен барған орта мектептер:

Мектептің атауыТалапкерлер саны
1«Қарабұлақ орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ12
2Үшарал қаласының № 2 орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ35
3«Абай атындағы қазақ орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ41
4«Үшарал қаласындағы педагог Мұхаметбай Мыңбайұлы атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ17
5«Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ25
6«Үшарал қаласының № 1 орта мектебі» КММ78
7«Сәкен Иманасов атындағы орта мектеп» КММ39
8«Қабанбай Батыр атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ24
9«Дінмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп» КММ26
10«Бұлақты орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ25
11«Омар Молдағожин атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ26
12«Қабанбай № 1 орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ20
13«№ 3 Қабанбай орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ34
14«Ақжар орта мектебі» КММ7
15«Үшарал қаласының № 2 орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ35
16«Қоңыр орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ14
17«Мәлгеждар Әубәкіров атындағы орта мектебі» КММ14
18«Теректі орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ28
19«Ә.Әлімжанов орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» КММ5

Алакөл ауданы бойынша 505 мектеп бітіруші түлектер қамтылды.

Сарқан ауданы бойынша жалпы орта мектептер саны: 30. Аудан бойынша кәсіптік бағдар беру жұмысымен барған орта мектептер:

Мектептің атауыТалапкерлер саны
1«Мұхамеджан Тынышбаев атындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ16
2«Черкасская мектепке дейінгі шағын орталығы бар орта мектеп» КММ7
3«Ақтұма орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығы бар» КММ5
4«Мағжан Жұмабаев атындағы орта мектеп» КММ8
5Алмалы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ36

Сарқан ауданы бойынша 72 мектеп бітіруші түлектер қамтылды.

Жалпы 577 мектеп бітіруші түлектер қамтылды.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы барысында аудандардағы барған барлық мектеп бітіруші түлектер туралы ақпараттар алынды.