«ҰЛЫ ҚҰДІРЕТТІ ОРЫС ТІЛІ»

2023 жылдың 20 ақпанында бірінші курс студенттері арасында орыс тілінен университеттік олимпиаданың екінші туры өтті. Бұл зияткерлік-шығармашылық турнирдің атауы белгілі орыс жазушысы Иван Сергеевич Тургеневтің прозасындағы өлеңнен алынған сөздер болды.

№ 129 аудиторияға бірінші турдың жеңімпаздары-орыс тілі туралы эссе авторлары жиналды. Бұл «шет тілі», «дене шынықтыру және спорт», «Химия», «География» және «құқықтану» ББ студенттері (Орыс тілі оқытушылары – п.ғ.к.Сералиева Н.Ж., магистр Чеснокова К.А., ф.ғ.к.Щербовских И.Г.).

Екінші турдың міндеті тіл туралы, сөз туралы өлеңдерді мәнерлеп жатқа оқу болды. Олимпиадаға қатысушылар шығармаларды орындауда көркемдік шеберліктерін, шынайылық пен лиризмді көрсетті.

Байқауда А.С.Пушкин, В.Я.Брюсов, Н.С.Гумилев, А.А.Ахматова, Н.Заболоцкий, Л.Корниловтың өлеңдері шырқалды. Бұл әр түрлі поэтикалық дәуірлер мен көркемдік бағыттардың ақындары. Бірақ оларды поэтикалық сөздің күшіне деген сенім біріктіреді. Олимпиаданы қорытындылау кезінде екі турдың – жазбаша және ауызша (эссе және оқырмандар конкурсы) нәтижелері ескерілді.

Жүлделі орындарды келесі студенттер иеленді:

1 орын – Катыбаев Ердәулет;

2 орын – Доспай Даниал;

2 орын – Ғалым Мереке және Құрманғалиқызы Әйгерім, өлеңді орындауда поэтикалық дуэт құрастырған;

3 орын – Жакеева Айша;

3 орын – Алтынбек Шолпан;

3 орын – Әлімбаева Сабина.

Олимпиада жеңімпаздары номинация иегерлері атанды:

«Орындаудың шынайылығы үшін» – Хасен Елнұр;

«Мәнерлеп оқу» – Әділбеков Ринат;

«Ең лирикалық орындау» – Шергали Аружан.

Кездесуді қорытындылай келе, ф.ғ.к. Щербовских Ирина Геннадьевна студенттердің белсенділігін, өлеңдердің қызықты таңдауын, эссе жазудағы жарқын орындалуы мен дербестігін атап өтті. Студенттер ойлау, ойлау және өз көзқарастарын қорғау қабілеттерін көрсетті. Ал басты жеңіс олимпиаданың барлық қатысушыларының жақсы көңіл-күйі мен жаңа жеңістерге дайындығы болды!