Конкурс

І. Жансүгіров атындағы Жетісу университеті университеттің 50 жылдығына арналған «Үздік дипломдық жұмыс» байқауын жариялайды. Байқауға келесі бағыттар бойынша І. Жансүгіров атындағы Жетісу университетінің 2021-2022 жылғы студенттерінің дипломдық жұмыстары мен жобалары қабылданады:
• Педагогика және психология;
• Гуманитарлық ғылымдар;
• Құқық және экономика;
• Жаратылыстану ғылымдары;
• Техникалық ғылымдар;
• Дене шынықтыру және өнер.

Конкурстық жұмыстарды бағалау критерийлері:
• мәлімделген тақырыптың өзектілігінің негіздемесі, Зерттеудің мақсаты мен міндеттерінің айқындығы;
• жұмыстың ғылыми мазмұны, ерекшелігі мен маңыздылығы;
• дипломдық жұмыстың (жобаның) тақырыбы бойынша кемінде бір жарияланымның болуы;
• республикалық және халықаралық деңгейдегі конференцияларда апробацияның болуы;
• презентацияның эрудициясы, дәйектілігі және дәлелділігі;
• жұмыстың дербестігі, плагиаттың болмауы;
• ғылыми жұмыстың ғылыми жарияланымға қойылатын талаптарға сәйкес ресімделуінің дұрыстығы (Пайдаланылған әдебиеттер тізімі, сілтемелер ережесі, аннотация);
• пайдаланылған дереккөздердің сапасы, зерттеу тақырыбына қатысты және белгіленген тақырыптың проблемаларын ашатын теориялық және практикалық мәселелерді пысықтау. Магистранттың қарастырылған теориялық ережелерді практикалық жазықтықта қолдану қабілеті, ұсынылған шешімнің толықтығы, алынған шешімнің зерттеу міндеттеріне сәйкестігі.
Конкурстың ресми тілдері: қазақ, орыс және ағылшын.
Байқауға қатысу тегін.

Конкурсқа қатысу үшін үміткер келесі құжаттарды жолдайды:
1) өтінім (1 қосымшаға сәйкес);
2) дипломдық жұмысты немесе Жобаны (2-қосымшаға сәйкес);
3) дипломдық жұмыстың (жобаның) тақырыбы бойынша кемінде бір жарияланым.
Үміткерлерге қойылатын талаптар:
Байқау кезінде І. Жансүгіров атындағы Жетісу университетінің 2021-2022 оқу жылында қорғауға шығатын студент болу.
Жұмысты ресімдеуге қойылатын талаптар:
Конкурсқа ұсынылатын жұмыстар өзекті ғылыми зерттеулердің нәтижелерін қамтуы және практикалық маңызды болуы тиіс.
Қоса берілген құжаттардың жалпы көлемі машинамен басылған мәтіннің 10 бетінен (WORD 6.0 (7.0), «Times New Roman» қарпімен (шрифт өлшемі – 12, жоларалық интервал – 1,0, барлық жағынан – 20 мм) аспауы тиіс, абзац басындағы бос жол стандартты – 1,25 см).
Беттің ортасында-бас әріптермен қалың шрифтпен жұмыс атауы. Бос орын арқылы автордың аты-жөні көрсетіледі. Келесі жолда ұйымның, қаланың атауы және автордың электрондық мекен-жайы көрсетіледі. Негізгі мәтін бір жолдан кейін басталады.
Өтінімдер қабылданғаннан және формальды тексеруден кейін өтінімдер мен жұмыстарды тексеру, тыңдау және бағалау үшін комиссияға жіберіледі.
Байқауды өткізу кезеңдері:

1. Өтінімдерді қабылдау-2022 ж. 1-29 сәуір аралығында;
  2. Берілген өтінімдерді ресми тексеру-2022 жылғы 3-12 мамыр аралығында;
  3. Бағыттар бойынша комиссия алдында дипломдық жұмыстар мен жобаларды қорғау/таныстыру-2022 ж. 13-20 мамыр аралығында;
  4. Комиссияның берілген өтінімдерді бағалауы-2022 жылғы 23-27 мамыр аралығында;
  5. Нәтижелерді жариялау және тапсыру – 2022 жылғы 30 мамырдан бастап 3 маусымға дейін.
    Әр бағыт бойынша жеңімпаздар мен жүлдегерлер I дәрежелі (1 студенттен артық емес), II дәрежелі (2 студенттен артық емес), III дәрежелі (3 студенттен артық емес) дипломдармен марапатталып, естелік сыйлықтар табысталады.
    Өтінімнің және жұмыстың электрондық нұсқасын (бағытын көрсете отырып) электрондық пошта арқылы gylym.zhu@gmail.com адресіне жіберу қажет. көрсетілген талаптарға сәйкес келмейтін немесе белгіленген мерзімнен кеш жіберілген материалдар қаралмайды және авторға қайтарылмайды.

Байқау жұмыстарын қорғау ZOOM Meeting платформасында өтеді.
Бағыттар бойынша сөз сөйлеу уақыты бойынша қосымша хабарлама болады.

Ұйымдастыру комитетінің мекен-жайы: 040009, Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі 187 а, Жетісу университеті. І. Жансүгіров, Ғылым және ғылыми жобаларды коммерцияландыру бөлімі, каб. 310.
Телефоны: (8-7282) 22-16-67 – 1193; е-mail: gylym.zhu@nauka