Құттықтаймыз!

ҚҰРМЕТТІ ӘРІПТЕСТЕР, СІЗДЕРДІ ҒЫЛЫМ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРІНІҢ КҮНІМЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

Бүгін ел өркендеуіне өз үлестерін қосып жүрген түрлі ғылым саласындағы азаматтар мен ғалымдарымыз үшін маңызы айрықша күн. Жыл сайын 12 сәуірде Қазақстанда ғылым қызметкерлері күні атап өтіледі.

Ғылыми қызметті ұйымдастыру, студенттердің ғылыми бастамасын жандандыру университетті дамытудың басым бағыттарының бірі болып табылады. Жастар әлеуметтік өзгерістердің маңызды субъектісі және орасан зор инновациялық күш.

Біздің университетте жас ғалымдарды қолдауға бағытталған бірқатар жобалар іске қосылды. Олардың ішінде «Jas ǵalym» жас ғалымдардың ғылыми және ғылыми-техникалық қызметінің нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын гранттық қаржыландыруға арналған университет ішіндегі конкурс. Прототиптер, сайттар, қосымшалар жасалды, қауіпсіздік құжаттары алынды және рейтингтік журналдарда мақалалар жарияланды. 2021-2022 жылдары 17 млн. теңге сомасына 15 жоба іске асырылды, қазіргі уақытта 9 жоба 12 млн. теңгеге орындалуда.

«Коммерцияландыру реакторы» диалог алаңына одан әрі қатысу үшін «Jas ǵalym» 5 жобасы Ғылым қорының «Өнер-табыс питчінде» таныстырылды. 2022 жылы алғаш рет жаратылыстану бағыты бойынша постдокторантура ашылды. 2022-2024 жылдар аралығында 2 жоба орындалуда.

Ғылыми зерттеулерді қолдау қауымдастығымен ғылыми іс-шараларды бірлесіп өткізуге шарт жасалды және биыл алғаш рет Scopus (Скопус) және Web of Science (Веб оф сайнс) базаларында индекстеумен 4 конференция ұйымдастырылып, өткізілді. Оның қорытындысы бойынша 30-дан астам мақала жарияланды. Біздің ғалымдар өз білімімен, жұмысымен, ынта-жігерімен ғылымның дамуына баға жетпес үлес қосып келеді. Университет барлық бағыттардағы ғылыми бағытты дамыту және ғалымдарды, әсіресе жастарды қолдау үшін жағдай жасауда.

Құрметті әріптестер! Осы мереке күні Сіздерге сарқылмас зерттеушілік ізденіс, шабыт, шығармашылық табыс тілейміз. Жаңалықтарыңызбен қуанта беріңіздер!